• -
2.600 kez görüntülendi

Basın Açıklamasında Bulundu

Basın Açıklamasında Bulundu
15 Ekim 2019 20:14

HDP Dilovası İlçe Eşbaşkanı Kadir Demir, Saadet Partisi Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi Metin Dalgalı’nın tutuklanmasıyla ilgili olarak basın açıklamasında bulundu.

Kadir Demir yaptığı açıklamada; ” Basına ve Kamuoyuna
Amerikalı General George s. paytak ” SAVAŞTAN ÖNCE GERÇEKLER ÖLÜR ” her zaman güncelliğini korumaktadır.
Çünkü gerçek olduktan sonra neyin doğru neyin yanlış olduğunu göreceli bir hal alır.
Dilovası ilçemiz de de tamda bu durum yaşanmaktadır.
Akp li belediye başkanı Sn.Hamza Şayir ve AKP meclis üyeleri bir takım gayrımeşru yandaşlarını koruma yasal ve ahlaki olmayan bir takım çalışmaları mecliste onaylayarak resmileştirme gayreti yine halkın oyları ile seçilen muhalefet meclis üyelerinin ve onların sözcüsü olan arkadaşımız saadet partisi meclis üyesi Sn. Metin Dalgalı” nın çabaları ile engellenmekle teşhir olmaktalar.
Halktan kaçırdıkları birçok çalışma bu vesile ile halka duyurulmakta olan bu durumu hazmetmeyen belediye başkanı ŞAYİR suriye operasyonunu fırsat bilerek başkanlık görevinin yanında ihbarcılığıda görev edinerek Metin Dalgalı”nın bu konudaki görüşlerini emniyete ispiyonlamış yerel ve ulusal basında servis edilerek tutuklanmasına sebep olmuştur.
Bütçe görüşmelerinde belediye ile ilgili konular yerine savaş, çatışma konuları konuşulmuş kişileri görüşlerini açıklamaya zorlamış savaş çığırtkanlığı yapmıştır.
Bir belediye başkanın sorumluluk ve görev alanı yasa ile belirlenmiştir. Belediye başkanlığı yerine cephede savaşmak isteyen birileri varsa kimse önünde engel değil tercihini savaştan, çatışmaktan yana koyar.
Ölüm kutsayarak bir sonuç elde edilemez.Bizler savaş yerine barışı, ölüm yerine yaşamı seçiyoruz olması gerekende budur. Sn. Hamza Şayir beka sorunundan bahsetmektedir.Bize göre ülkenin beka sorunu yoktur, var ise Akp nin yıllardır sürdürdüğü yanlış siyaseti bu sorunu yaratmıştır.
Akp’nin ve Hamza Şayir’in beka sorunu bu yüzdendir.Bu ülke bu ilçe bu şekilde daha fazla yönetilemez. Bu iktidardan ve bu ispiyoncu belediye başkanından kurtulmak ülkemiz ve ilçemiz için en doğru karardır.Yine Dilovası Belediye başkanlığı yapan Şayir Dilovası halkının çevre ile ilgili eylemleri sırasında halkın yanına gelerek halkı azarlamıştır.Herseferinde Adatepeyi kaldıracağını dile getiren Hamza ŞAYİR daha önce Adatepede yapılan eylemlerde kendiside bizzat eyleme katılıp adatepe halkının yanında olduğunu belirtmiştir ancak daha sonra adatepe de yapılan tankların ihalesi Hamza Şayire verilmiştir. Adaylığı sırasında sorunları çözmek için halkla birlikte hareket edeceğinin sözünü vermiştir ancak Hamza Şayir seçildikten sonra dediği şeylerin tam tersini yapmaktadır .Diliskelesinde gençlerin yaptığı eylemde Hamza Şayir katılarak gençlere çok ağır sözler sarfetmiştir.Bırakın Belediye başkanını, kendini bilen,taşıyan bir insanın asla kullanmayacağı bir üslup ile kaba ve saldırgan bir tarzla gençleri azarlayıp hakaret etmiştir.Burdanda anlaşılacağı gibi Hamza bey halk adına sorumluluk alcak ve bunu taşıyacak bir kapasiteye sahip değildir.Bu olgunluğu,sabrı ve hoşgörüyü sergilemekten uzak bir ruh haline sahiptir.Önerimiz odur ki!.
Akp bu şekilde davranan Şayir’i derhal görevden almalı,halkın öfkesini yatıştırmalıdır.Bizler HDP olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada iktidarın ve sayın Hamza Şayir’in bu ve buna benzer davranışlarına karşı doğru bildiğimizden şaşmayacağımızı halkın ve haklının yanında olmaya devam edeceğimizi belirtiyoruz…
HDP İlçe Eş Başkanlığı..

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 88 queries in 0,512 seconds.