• -
1.008 kez görüntülendi

YAKINMAK ÇÖZÜM DEĞİL, ÇÖZÜM NOKTASI SENSİN!

YAKINMAK ÇÖZÜM DEĞİL, ÇÖZÜM NOKTASI SENSİN!
21 Kasım 2019 22:03

Ak Parti Dilovası Meclis Üyesi aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı olan Sinan Yaşar, sosyal medya hesabından 8 tane fotoğraf paylaşmış üzerine de aynen şu şekilde yazmış. Hiç değiştirmeden düzeltmeden yazıyorum. “Bunu yapanlara yazıklar olsun Bu nasıl bir vicdan arkadaş”

Paylaştığı fotoğraflarda bazı kendini bilmez, duyarsız, kendi cebine bile zarar verdiğinin bilincinde olmayan bazı vatandaşlar çimenlikte kocaman çukur kazıp içinde ateş yakmışlar yetmemiş birde oturdukları çardağın oturaklarını bir kısmını ateşe vermişler yakmışlar. Çünkü bir daha geldiklerinde kendi evlerinden özel koltuk getirecekler ya… Artık kendilerince nasıl bir sosyal duygu yaşamak istedilerse…

***

Bu yaptıkları yanlış hareketin görüntüsü gündüz gözüyle daha fazla görüldü. Sayın Yaşar’ın paylaştığı fotoğraflara bakılırsa yakındığı konuda da haklı söylediği söz de de haklı ama %100 haklı mı? Bunu tartışalım. Neden mi? Çünkü ben söylenenden çok yapılana bakarım da ondan. Aman sakin olun! Burada amacım ne şahsidir ne de başka bir şeydir amacım görünen köy kılavuz istemez misalidir. Şöyle ki;

Hemen hatırlatalım tarih 1 Ağustos 2019 saat 13:00 sularında biz pusulamarmara.com’da bir haber yayınlamıştık. Bizzat Dilovası’nın Tavşancıl sahiline gitmiş incelemelerde bulunmuş, vatandaşları dinlemiştik ve haberimizde uyarmıştık. ’Dilovası Tavşancıl sahiline yakışmayan görüntüler’ diye de başlığımızı atmıştık. Ne durumlar yaşandığını nelerin gerektiğini yazmıştık. Ama gelin görün ki yazdığımızı mı okumadılar, okudular da kulak arkası mı yaptılar muamma… Haberimizin bir kısmını sizlerle paylaşıyorum.

***

Haber metnin bir kısmı:“ Yoğunluğun olmasıyla piknik çardakları yetersiz kalmanın sebebi ile bazı vatandaşlar çimenlerin olduğu yerlerde semaver, mangal ateşleri yakmaktadır. Ne bir uyarı levhası ne bir bekçi uyarması ne bir denetim bulunmamaktadır. İsrafında olduğu piknik alanlarında çeşmeler su içme vb. durumlardan çok bulaşıkhaneye dönmüş vaziyette. Hem kötü görüntü hem çevreye verilen çamurlu su rahatsızlığı oldukça fazla.”

Biz uyarmıştık daha kötüsü yaşanmadan. Biz yazmıştık daha kötü görüntü yaşanmadan. İşte bu yüzden %100 haklı mı diyorum. Gazetecileri takip edin, haberlerini, köşe yazılarını… Kinlenip öfkelenmek hesap kesmek için değil. Eleştirileri, olumsuzlukları nasıl düzeltebiliriz diye takip edin, okuyun. Bizde gelir yaşanan sıkıntıyı yayınladığımız gibi yapılan çözümleri de yayınlarız.

Umarım paylaştığı konuda haklı olarak sadece yakınmakla kalınmaz gereken önlem çözüm ne ise o yapılır. Yoksa yakınmak, şikâyet etmek, sıkıntılarını dile getirmek en çok vatandaşların görevidir.

Esaslı yüreklerde buluşmak dileğiyle…

Diğer yazıları için TIKLAYINIZ!

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 88 queries in 0,515 seconds.