• -
1.142 kez görüntülendi

“SELÇUK’TAN KURTBAŞ’A TEBRİK”

“SELÇUK’TAN KURTBAŞ’A TEBRİK”
1 Kasım 2019 15:00

Gebze Yavuz Selim İlkokulu’nda öğretmenlik yapan ve uzun süredir fotoğrafçılıkla ilgilenen Mustafa Kurtbaş, Türk Hava Yolları (THY) Skylife’in düzenlediği “Keşfet” temalı uluslararası 3. fotoğraf yarışmasında ‘Pusula’ adlı fotoğrafıyla dünya genelinde ikinci sırada yer almıştı. Kurtbaş, ödülünü Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan aldı.

Gebze’de öğretmenlik yapan ve uzun süredir fotoğrafçılık sanatıyla yakından ilgilenen Mustafa Kurtbaş büyük bir başarının altına imza atmıştı. Kurtbaş THY Skylife’ın düzenlediği uluslararası 3. fotoğraf yarışmasında ‘Pusula’ adlı eseriyle dünya genelinde ikinci sırayı elde etmiş ve bölgemize büyük bir gurur yaşatmıştı. Kurtbaş’ın da dereceye girdiği yarışmanın ödül töreni 26 Eylül Perşembe günü Zorlu PSM’de yapıdı. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türk Hava Yolları(THY) tarafından düzenlenen ve iki öğretmenimizin ödüle layık görüldüğü ‘Skylife Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı. Ödül töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, zamanın ruhunu daha iyi algılama fırsatına sahip olmanın başka bir önem taşıdığını söyledi.

“SELÇUK’TAN KURTBAŞ’A TEBRİK”
Ödül alan yarışmacılardan ikisinin öğretmen olduğunu dile getiren Selçuk, “Ödül alan Mustafa Kurtbaş ve İbrahim Aysündü öğretmenlerimizin bu çabasını, bütün öğretmenlerim adına çok değerli buluyorum ve kutluyorum. Çünkü bizim öğretmenlerimizden beklentimiz de bu bakış açısını, tasavvuru, çabayı bütün öğrencilerimizin ruhuna işlemeleri ve öğrencilerimizi sanatın ince ayarından geçmeleri için onlara fırsat tanımaları. Bu ayardan geçsinler ki kişilikleri olgunlaşsın, kemalat yolunda mesafe alabilsinler” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından, yarışmada dereceye giren fotoğrafların sahiplerine, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı tarafından ödülleri takdim edildi.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 88 queries in 0,520 seconds.