1.036 kez görüntülendi

Muhtar Aktaş”Teşekkür Ediyorum”

Muhtar Aktaş”Teşekkür Ediyorum”
2 Ekim 2019 16:33

Gebze ilçesinin Yenikent mahalle sakinleri; bir seneye yakın kaldırılan Cumartesi günleri kurulan semt pazarlarını tekrar geri istediklerini dile getirmişlerdi.

Önceki Dönem Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in zamanında alınan Meclis kararı ile Mevlana’da kurulan kapalı pazar yerinin tamamlanmasının ardından Cuma Pazarı, pazartesi Pazarı gibi  diğer semt pazarları kaldırılıp ve kaldırıldıktan sonra Tatlıkuyu’ya taşınan Gebze Yenikent Cumartesi Pazarı’nın tekrar eski yerine kurulması istenmiş bu konuda Yenikent Mahalle Muhtarı Esengül Aktaş bir çok çalışma başlatmıştı. İmza kampanyası başlatılmıştı ve mücadelenin sonucunda istekleri yetkililer tarafından duyulmuş gerekli görüşmeler yapılmıştı.

SEMT PAZARI OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Gebze Belediyesi Ekim Meclisi birinci oturumu Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz başkanlığında gerçekleşti. Yenikent’te  semt pazarının kurulmasına dair Zabıta Müdürlüğünün teklifi oy birliğiyle kabul edildi.pusulamarmara

MUHTAR TEŞEKKÜR ETTİ

Gebze Yenikent Mahalle Muhtarı Esengül Aktaş; “Bu gün Gebze belediyemizin Meclis toplantısında alınan karar ile Yeniden kurulması kesinleşen Yenikent semt pazarımız için, Tabiki yorulduk, Fakat, bütün aza arkadaşlarım ile bilerek ve isteyerek çıktığımız bu meşakkatli, ve bir o kadar da engebeli yolun, sonundan emindik. Başta haklıydık ve birdik. Haksız ve gereksiz bir gerekçe ile mahallemizden kaldırılan semt pazarımızın bir gün mutlaka, duyarlı ve halkın taleplerine kulak veren yöneticiler tarafından yeniden semtimizde kurulacağından hiç şüphemiz yoktu. Bu gün 1 Ekim 2019 tarihinde yapılan Gebze belediyesi Meclis toplantısından çıkan olur kararı ile Yenikent semt pazarımızın yeniden kurulması yönündeki karar için başta Gebze belediye başkanımız sayın Zinnur Büyükgöz’e, Başkan yardımcımız sayın Selamet Güner’e,,Meclis üyelerimize ,başından bu güne imzaları ile destek olan değerli Yenikent halkına, Gebze’mizin değerli kalemleri Basın mensubu arkadaşlarıma, Birebir iletişim kuran şuurlu ve duyarlı davranan bir çok pazarcı esnafına, Duaları ile yanımızda olan fakat çok ortalıkta görülmeyen gönüllü ve samimi dostlarımıza, Ayrıca Beni bir gün yalnız bırakmayan çok değerli aza arkadaşlarım ve şahsım adına, vesile olan herkese bir kez daha sonsuz teşekkürler ederim. ” dedi.

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 88 queries in 0,432 seconds.