• -
1.167 kez görüntülendi

“Çığ gibi Büyüyor”

“Çığ gibi Büyüyor”
3 Haziran 2020 14:45

Gebze Yenikent mahallesi sokak hayvanlarının artışından dolayı yetkililerden çözüm istiyor.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinin Yenikent mahallesi, mahallenin mevcut kapasitesini aşan sokak hayvanlarına karşı oldukça duyarlı sahip çıkmaktadır. Fakat sokak hayvanlarının sayısının artışına yetişememekte olduklarını ve biran önce yetkililerin bu duruma el atmalarını dile getirdiler.

Yenikent mahalle muhtarı Esengül Aktaş; “Mahallemizin taşıyabileceği sayıyı aşmış, Yenikent bir barınak haline dönüştürülmüştür. Kalıcı bir çözüm için yetkililerle ortak payda buluşacağımızı düşünüyorum, yetkililere gerekli dilekçemizi ulaştıracağız.” dedi.

Muhtar Aktaş’ın duyurusu;

“Sokak Hayvanlarımızla ilgili Duyuru ❗”
“Son zamanlarda sayısız telefon ve iletişim kanallarından mahallemizde çığ gibi büyüyen sokak hayvanlarımız artık bir mahallenin taşıyabileceği sayıyı aşmış ve hatta Yenikent bir barınak hâline dönüştürülmüştür. Mahalle sakinleri olarak zaten apartmanlarımızda ve sokaklarımızda hayvan sever ve veterinerlik tarafından beslemeler yapılıyor bizlerde seviyoruz hayvanları ve doğayı,ama artık mahallemize ait olmayan küpesi çıkarılmış veya küpesiz bir çok sayıda sokak köpeği pandemi dönemi boyunca Gaziler dağına veya mahalle içlerine terk edildi ,bununla ilgili çalışmaların bir an evvel ivedili şekilde çözüme ulaşılması için tüm kanalları kullanarak kalıcı bir çözüm için eminim bir noktada yetkililerle ortak payda da buluşacağız. Asıl sorun belediyelerin yaşanabilir bir barınak sağlayıp sokaktaki canları kontrol altına almalı kanımca ❗ Bugün sosyal medyadan siz duyarlı mahalle sakinlerimizle birlikte hareket edeceğimiz sokaktaki canlarımızın da yararına olabilecek dilekçe örneğini paylaşacağım ve yetkililere ulaştıracağız.”

Bir Yorum Yazın

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect. 88 queries in 0,464 seconds.